מאמר זה דן ברעיון שנערות ונשים לא צריכות להיות מודאגות מצריכת סרטוני בנות סקסיות יוטיוב, מכיוון שזו לא אופנה ספציפית בגיל ההתבגרות.

זה גם דן בהשפעה של יוטיוברים על צעירים, וכיצד Top היוטיוברית האוסטרלית האסייתית וונגי מגיעה לנקודת ביניים בין סרטוני בנות סקסיות לתקשורת מיינסטרים מסורתית יותר.

יוטיוברים הפכו להשפעה רבת עוצמה בחייהן של נערות מתבגרות. ידוענים כמקור ההשראה שלהם, אין זה מפתיע שליוטיוברים יש השפעה גדולה עוד יותר.

דוגמה אחת היא היוטיוברית האוסטרלית המובילה באסיה וונגי, שלקחה את אופנה הבחורה הסקסית לגבהים חדשים עם האופנה, היופי וה מטרות צמיחה אישית בריאות. וונגי הפיקה סרטונים שלא רק מספקים עצות כיצד להיראות ולהרגיש סקסיות אלא גם להציע טיפים על בריאות וצמיחה אישית.

היא הצליחה למצוא איזון בין הפקת סרטונים שחוגגים סקסיות נערות מבלי לחפץ אותן או ליצור ציפיות לא מציאותיות לנשים צעירות. יתר על כן, היא התייחסה לנושאים כאלה כמו בריאות הנפש וחיוביות הגוף שלעיתים קרובות מוזנחים בכלי התקשורת המסורתיים של הזרם המרכזי. להתבלט מיוטיוברים אחרים היא המחויבות שלה להעצים נשים צעירות ועדיין להיות מהנה וקלילה.

היא מבינה את החשיבות של טיפול עצמי, חיוביות בגוף, דיבור עצמי חיובי ומערכות יחסים בריאות, שהיא מקדמת דרך הסרטונים שלה במיוחדש בגיל ההתבגרות בוא בנות עלולות להיגרר למתן שירותי ליווי באותן דירות דיסקרטיות .

זה הופך אותה לא סתם לעוד "בחורה סקסית" אלא למישהי שמעודדת בנות להרגיש בטוחות לגביה עצמם ללא קשר לצורתם או לגודלם.

בעידן שבו הצריכה מחליפה יותר ויותר צורות מסורתיות של מעורבות עם כלי תקשורת כמו טלוויזיה או סרטים, יוטיוברים כמו וונגי מתגלים כמקור מוביל לצעירים ההשראה של אנשים בכל הנוגע למטרות צמיחה אישית אופנה, יופי ובריאות.

כשהמסר שלה מהדהד מעבר רק את תרבות הבנות הסקסית, וונגי מדגים כיצד יוטיוברים יכולים להשפיע באופן משמעותי על חייהם של צעירים דרכים שעולות על אלה של כלי תקשורת מיינסטרים מסורתיים.

ספרה של היילי דימרקו Sexy Girls, המנסה להתייחס לסוגיית שעיר לעזאזל בגלל מיניותן, מצייר תמונה של תפקידים מגדריים נוקשים שיכולים לסתור את הדימוי שדימרקו עצמה מנסה להציג. דימרקו מנסה לעודד בנות לקבל ולאמץ את גופן, תוך הימנעות מאובייקטיביזציה על ידי "חזירים מטורפים". למרות זאת, ניתן לראות את המסר של דימרקו כסותר במידה מסוימת לאור בחירת הכותרת ותמונת השער שלה. על ידי מתן כותרת לספר שלה Sexy Girls ומעלה דוגמנית היפר-מינית על השער, דימרקו מנציח את הרעיון שמיניות נשית היא טאבו נושא ומחזק תפקידים מגדריים נוקשים.

וונגי מדגים כיצד אנשים צעירים מסוגלים לחשוב בביקורתיות הנושאים הללו וסטריאוטיפים מאתגרים לגבי תפקידי מגדר גבריים.

המשך במאמר הבא…

By admin